Każdy musi mieć swój pierwszy raz, kiedy przychodzi do pobytu w hotelu. Takie kilka dni w hotelu w Rzeszowie potrafi być naprawdę relaksujące – w końcu nie musimy się o nic martwić, ponieważ obsługa hotelowa zadba dla nas o wszystko. Stąd bezstresowo możemy oddać się zwiedzaniu miasta, pracy w delegacji lub korzystaniu z hotelowych udogodnień.

Jednak są rzeczy, o których powinniśmy pamiętać, kiedy przyjeżdżamy do hotelu. Zwłaszcza, jeżeli jest to nasz pierwszy raz. Kiedy w końcu przybędziemy na miejsce, w recepcji konieczne jest przedstawienie dokumentów uprawniających do korzystania z hotelowych usług. Będzie to voucher albo potwierdzenie rezerwacji. Miejmy też przy sobie dokument tożsamości, na który się zameldujemy – może to być dowolnie prawo jazdy, dowód osobisty czy nawet paszport. Tutaj warto wiedzieć, że czasem pracownik recepcji może poprosić nas o drugi dokument ze zdjęciem w celu porównania, czy faktycznie jest to nasz dokument. Nie należy wtedy negatywnie reagować – jest to normalna procedura, aczkolwiek rzadko stosowana.

Bywa, że goście są proszeni o podanie danych swojej karty kredytowej albo pozostawienie określonej sumy w depozycie. Hotel zabezpiecza wtedy sobie koszt pobytu gości, w razie ewentualnych dodatkowych usług, z których skorzystamy – jak np. korzystanie z braku w pokoju.

Meldowanie, wymeldowanie i doba hotelowa

Niemal w każdym hotelu recepcja działa całą dobę, jednocześnie obowiązuje tak zwana doba hotelowa – meldunek musi się odbywać w konkretnym czasie. Bardzo często jest to godzina 14:00. Ponieważ zazwyczaj doba hotelowa kończy się między 10:00, a 12:00, a obsługa musi mieć czas, żeby po wyjeździe gości przygotować pokój na przybycie kolejnych, więc nie jest dobrze wpadać do hotelu z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli przybędziemy z dużym wyprzedzenie, hotel może poprosić o dodatkową opłatę. Kiedy mamy zamiar się wymeldować, również powinnismy to zrobić przed zakończeniem doby hotelowej, w innym wypadku zostanie nam naliczony koszt wynajmu pokoju o kolejną dobę, nawet jeżeli nasz pobyt przedłuży się tylko o godzinę.

Jeżeli płacimy za wynajem pokoju w Rzeszowie z góry, to właśnie przy wymeldowaniu zostaną podliczone pozostałe opłaty związane z dodatkowymi usługami, z któych mogliśmy ewentualnie skorzystać.

To kilka przykładowych rzeczy, o których warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w hotelu. Ostatecznie każdy hotel jest inny, dlatego warto w wolnym czasie zapoznać się z jego regulaminem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *