Sierpień 30 2016 01:27:13
· genetyka - notatki z ćwiczeń cz. 3
· genetyka - notatki z ćwiczeń cz. 4

Witaj na iuczelnia.edu.pl
Na stronie tej zamieszczane są notatki ze studiów i inne bezużyteczne rzeczy, które jednak komuś mogą się okazać czasem przydatne :-)
Czy nie zdarzyło się Tobie nigdy, że szukane w internecie informacje okazały się np notatkami z wykładu na który się właśnie uczysz? Rzadko się to zdarza ale czy nie było by lepiej dla studentów, gdyby ludzie zamieszczali w internecie swoje notatki? Masz ich sporo, są już tobie zbędne i chcesz się ich pozbyć? Zamieść je tutaj! Niech się komuś jeszcze przydadzą.

Denaturacja i renaturacja DNA

Biologia molekularnaIstnieją narzędzia pochodzące z samych komórek, które można wykorzystać do cięcia i sklejania DNA. Za ich pomocą można analizować organizmy od środka. Denaturacja DNA zwana także "topnieniem DNA" jest to rozdzielenie podwójnej nici na dwie pojedyncze wskutek zerwania więzi wodorowych pomiędzy nimi.

Pozycjonowanie stron

SiećJeżeli ktoś z was choć odrobinę interesuje się tematyką pozycjonowania stron internetowych lub reklamy w wyszukiwarkach gorąco polecam serwis Być w Google. Jest to nowo powstały blog dotyczący tej tematyki, pisany przez doświadczonego pozycjonera, który od paru lat siedzi w branży SEO i ma nie mało do powiedzenia. Z pewnością każdy znajdzie tam jakiś interesujący temat dla siebie.

portWELL - konsultantka AVON w sieci

NewsyJeżeli ktoś lubi kosmetyki firmy AVON (a kto ich nie lubi? :-) ) koniecznie musi zajrzeć na stronę http://www.portwell.pl/!
Można tam nie tylko dokonać zakupu kosmetyków z najnowszego katalogu AVON ale także znaleźć inne zestawy z poprzednich katalogów w bardzo atrakcyjnych cenach. Najlepsze jest to, że ceny w portWELL są naprawdę niskie.

Ostatnio uruchomili jeszcze jedną ciekawą usługę - wysyłkę kartek pocztowych. Oferują sporą ilość różnorodnych kartek okolicznościowych, które nie tylko można kupić, ale można również zamówić ich wysłanie na dowolny adres w Polsce i z dowolnym opisem.

Pozwala to na kupno kosmetyków do kogoś na prezent i dołączenie do ich kartki pocztowej oraz wysłanie bezpośrednio do tej osoby - znakomite rozwiązanie!

Patogenne Eschericha coli

Patogeneza niektórych chorób powodowanych przez Escherichia coli, takich jak np.:
EIEC, EHEC/VTEC, ETEC, EPEC, EaggEC/EAEC

Szczepy E. coli powodujące biegunkę i zapalenia żołądkowo-jelitowe zostały podzielone na grupy. W tabeli tej wymienionych jest pięć głównych grup. Szczep należący do danej grup może mieć opis serologiczny, zależnie od jego antygenów O i czasem H.

Rozkład jazdy PKP na trasie Poznań - Zbąszynek

DownloadW dziale download jest już do pobrania rozkład jazdy PKP na trasie Poznań - Zbąszynek. Już nie tylko ludzie, jeżdżący pociągami na trasie Poznań - Rawicz ale i na trasie Poznań - Zbąszynek mogą korzystać z darmowego rozkładu jazdy pociągów PKP na telefon komórkowy!!!

Rozkład jazdy PKP na telefon komórkowy

DownloadJeździsz często pociągami? Chcesz mieć rozkład jazy zawsze przy sobie? W dziale download jest teraz do pobrania za darmo rozkład jazdy PKP na telefon komórkowy. Już zawsze będziesz miał rozkład przy sobie!

Enzymy restrykcyjne

Biologia molekularnaEnzymy Restrykcyjne- izoluje się z bakteri, gdzie pełnią f. obronne. Rozcinaja cząsteczki DNA obce dla danego organizmu. Własny DNA
zabezpieczony bo konce rozpoznawane przez restryktazy są zmetylowane.

Operon tryptfanowy

Biologia molekularnaOperon tryptofanowy - operon
kodujący enzymy potrzebne do syntezy aminokwasu - tryptofanu. Składa się z operatora, promotora i pięciu genów struktury.

Operon laktozowy

Biologia molekularnaOperon laktozowy– jest systemem regulacyjnym stężenie enzymów odpowiedzialnych za rozkład laktozy.

Nie możesz się zalogować?
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19/10/2012 15:01
Zachęcam do zamieszczania materiałów dydaktycznych, notatek ze studiów itp. Ludzie to dla Waszego dobra ta strona powstała! Angry

03/05/2011 17:48
Pfft

03/05/2011 17:36
Angry

03/05/2011 17:25
Wink

02/11/2010 14:26
Pojawił się rozkład jazdy PKP na trasie Poznań - Zbąszynek Smile

26/10/2010 10:23
Jest już dostępny do pobrania rozkład jazdy PKP na trasie Poznań - Rawicz http://pustaglowa.
cba.pl/downloads.p
hp?cat_id=1

04/06/2010 19:48
dzisiaj (4.06.2010) ruszyła strona iuczelnia.edu.pl :-)