Kwiecie 22 2018 23:34:50

Witaj na iuczelnia.edu.pl
Na stronie tej zamieszczane s notatki ze studiw i inne bezuyteczne rzeczy, ktre jednak komu mog si okaza czasem przydatne :-)
Czy nie zdarzyo si Tobie nigdy, e szukane w internecie informacje okazay si np notatkami z wykadu na ktry si wanie uczysz? Rzadko si to zdarza ale czy nie byo by lepiej dla studentw, gdyby ludzie zamieszczali w internecie swoje notatki? Masz ich sporo, s ju tobie zbdne i chcesz si ich pozby? Zamie je tutaj! Niech si komu jeszcze przydadz.

Denaturacja i renaturacja DNA

Biologia molekularnaIstniej narzdzia pochodzce z samych komrek, ktre mona wykorzysta do cicia i sklejania DNA. Za ich pomoc mona analizowa organizmy od rodka. Denaturacja DNA zwana take "topnieniem DNA" jest to rozdzielenie podwjnej nici na dwie pojedyncze wskutek zerwania wizi wodorowych pomidzy nimi.

Pozycjonowanie stron

SieJeeli kto z was cho odrobin interesuje si tematyk pozycjonowania stron internetowych lub reklamy w wyszukiwarkach gorco polecam serwis By w Google. Jest to nowo powstay blog dotyczcy tej tematyki, pisany przez dowiadczonego pozycjonera, ktry od paru lat siedzi w brany SEO i ma nie mao do powiedzenia. Z pewnoci kady znajdzie tam jaki interesujcy temat dla siebie.

portWELL - konsultantka AVON w sieci

NewsyJeeli kto lubi kosmetyki firmy AVON (a kto ich nie lubi? :-) ) koniecznie musi zajrze na stron http://www.portwell.pl/!
Mona tam nie tylko dokona zakupu kosmetykw z najnowszego katalogu AVON ale take znale inne zestawy z poprzednich katalogw w bardzo atrakcyjnych cenach. Najlepsze jest to, e ceny w portWELL s naprawd niskie.

Ostatnio uruchomili jeszcze jedn ciekaw usug - wysyk kartek pocztowych. Oferuj spor ilo rnorodnych kartek okolicznociowych, ktre nie tylko mona kupi, ale mona rwnie zamwi ich wysanie na dowolny adres w Polsce i z dowolnym opisem.

Pozwala to na kupno kosmetykw do kogo na prezent i doczenie do ich kartki pocztowej oraz wysanie bezporednio do tej osoby - znakomite rozwizanie!

Patogenne Eschericha coli

Patogeneza niektrych chorb powodowanych przez Escherichia coli, takich jak np.:
EIEC, EHEC/VTEC, ETEC, EPEC, EaggEC/EAEC

Szczepy E. coli powodujce biegunk i zapalenia odkowo-jelitowe zostay podzielone na grupy. W tabeli tej wymienionych jest pi gwnych grup. Szczep nalecy do danej grup moe mie opis serologiczny, zalenie od jego antygenw O i czasem H.

Rozkad jazdy PKP na trasie Pozna - Zbszynek

DownloadW dziale download jest ju do pobrania rozkad jazdy PKP na trasie Pozna - Zbszynek. Ju nie tylko ludzie, jedcy pocigami na trasie Pozna - Rawicz ale i na trasie Pozna - Zbszynek mog korzysta z darmowego rozkadu jazdy pocigw PKP na telefon komrkowy!!!

Rozkad jazdy PKP na telefon komrkowy

DownloadJedzisz czsto pocigami? Chcesz mie rozkad jazy zawsze przy sobie? W dziale download jest teraz do pobrania za darmo rozkad jazdy PKP na telefon komrkowy. Ju zawsze bdziesz mia rozkad przy sobie!

Enzymy restrykcyjne

Biologia molekularnaEnzymy Restrykcyjne- izoluje si z bakteri, gdzie peni f. obronne. Rozcinaja czsteczki DNA obce dla danego organizmu. Wasny DNA
zabezpieczony bo konce rozpoznawane przez restryktazy s zmetylowane.

Operon tryptfanowy

Biologia molekularnaOperon tryptofanowy - operon
kodujcy enzymy potrzebne do syntezy aminokwasu - tryptofanu. Skada si z operatora, promotora i piciu genw struktury.

Operon laktozowy

Biologia molekularnaOperon laktozowy– jest systemem regulacyjnym stenie enzymw odpowiedzialnych za rozkad laktozy.