Październik 20 2017 12:25:28
· genetyka - notatki z ćwiczeń cz. 3
· genetyka - notatki z ćwiczeń cz. 4

Denaturacja i renaturacja DNA

Biologia molekularnaDenaturacja DNA zwana także "topnieniem DNA" jest to rozdzielenie podwójnej nici na dwie pojedyncze wskutek zerwania więzi wodorowych pomiędzy nimi. Jednym z czynników wywołujących oba procesy jest podwyższona temperatura. DNA przechodzi z formy dwuniciowej w jednoniciową w określonej temperaturze Tm (ang. melting). Moment przejścia charakteryzuje się gwałtownym wzrostem pochłaniania światła o dł. fali 260 nm. Wartość Tm jest wyższa dla DNA zawierającego więcej par GC, niższa dla par AT. Wartość Tm informuje zatem o procentowym udziale par GC/AT w badanej próbce.
Jeżeli DNA ochładza się powoli, to małe komplementarne obszary przeciwnych nici DNA mogą się łączyć, dając krótkie obszary podwójnej helisy. Po takiej inicjacji pozostała część helisy szybko ulega renaturacji. Szybkość renaturacji zależy od ilości homologicznych elementów znajdujących się w badanym roztworze DNA. Frakcja najszybciej renaturująca składa się z elementów wysoce powtarzalnych, najwolniej renaturująca z sekwencji unikatowych zawierających pojedyncze kopie genów strukturalnych.

Nie możesz się zalogować?
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17/10/2017 15:30
paratyi/bionex-sep
tic-treat-dlya-sep
tikov>ПравилŃ
ŒĐ˝Ń‹Đš выбор септика и огО ОйсНуМива
нио</a>

17/10/2017 04:45
Ха вот вы жжоте ,

17/10/2017 03:07

16/10/2017 22:49

16/10/2017 03:19

15/10/2017 04:17
Согласен, но частично !

13/10/2017 16:44
The availability of medicines depends on the level of supervision experts believe is necessary before you use a particular medicine. It shows the medicine being entranced, a suspected side impact bein

12/10/2017 10:57
The Allege Power of Medicines (SAM) has published its Annual Statement of the year 2015 which summarizes information about the operation of the Mechanism during the aforesaid year. Le principe est, en

10/10/2017 03:27
Ура наконецто
нашел то что давно искал .

06/10/2017 15:08
Verify out our quote of crepe bandages, tapes & supplies like slight dressing cases, bandages in singular sizes (including waterproof ones) and non-stick pads from Curad, Nexcare and Medline. The

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0